Dieta 24 ditore. Cu diabetul de tip 2, puteți mânca cârnați pentru dieta

dieta 24 ditore

scoate grasimea de la mouse

Sunteți pe pagina 1din 1 Căutați în document Kujdes qe ta humbesh peshen duhet fillimisht ta kesh ate. Dieta eshte kimike.

cel mai bun mod 2 arde burta gras

Ajo bazohet ne mosperzjerjen e kategorive te ndryshme te ushqimeve si proteinave, karbohidrateve, yndyrnave, albumines etj. Dieta 24 ditore qe permbajne mish ne diete, nuk permbajne aspak albumine si makarona, oriz, djathe etj. Meqenese menyja eshte e njejte Brenda nje ditemund te haet aq sasi dhe aq here sa kemi deshire Kafeja gjate dietes lejohet, me qumesht, por pa sheqer Natyrisht qumeshti I skremuar, pa yndyre eshte me I preferueshem Lloje te ndryshme te cajeve mund te perdoren por pa sheqer Nuk duhet te perdoren pijet me sheqer Gjate dietes rekomandohen multivitaminat Makarona me djathe te grire Dita 2 Oriz me djathe te grire Dita 3, 4, 5 Qofte pa buke-Sallate mikes sallate jeshile, domate, kastraveca, qepe, Vetem pak vaj Dita 6, 7, 8 Biftek vici I pjekur- e njejta sallata mikse si me lart Dita 9, 10, 11 Pule e pjekur- sallate mikes Dita 12, 13 Patate te skuqura- perime te dieta 24 ditore laker, kungull, jeshilleqe, lulelaker,rrepa te bardhe, pak vaj, pak limondjathe te bardhe Dita 14, 15 Biftek vici- sallate mikse Dita16, 17 Fruta sa te doni Kujdes!

Hani gjithcka sa te doni jo torta e cokollate me shumice.

pot sa slabesc la 41 de ani

Mai multe despre acest subiect